فولاد اکسین خوزستان به عنوان یکی از هشت شرکت تولید کننده ورق‌های فولادی در جهان در افق چشم‌انداز ۱۴۱۰ توسعه زنجیره فولادی با شعار “از معدن تا نورد” را برنامه‌ریزی کرده است که تحقق این امر علاوه بر تامین نیازهای داخلی با هزینه کمتر، گام بزرگی نیز در زمینه صادرات و ارزآوری کشور محسوب می‌شود. […]

فولاد اکسین خوزستان به عنوان یکی از هشت شرکت تولید کننده ورق‌های فولادی در جهان در افق چشم‌انداز ۱۴۱۰ توسعه زنجیره فولادی با شعار “از معدن تا نورد” را برنامه‌ریزی کرده است که تحقق این امر علاوه بر تامین نیازهای داخلی با هزینه کمتر، گام بزرگی نیز در زمینه صادرات و ارزآوری کشور محسوب می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فولاد اکسین خوزستان؛ تولیدکننده انواع ورق‌های فولادی عریض و آلیاژی خاص با استحکام بالا است که با استفاده از فناوری‌های خاص صنعت فولاد کشور تأمین کننده نیازهای صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و دریایی است.

۴۰ درصد از سهام فولاد اکسین متعلق به گروه ملی صنعتی فولاد ایران از شرکت‌های زیرمجموعه بانک ملی، ۳۰ درصد متعلق به شستا از زیر مجموعه تامین اجتماعی و ۳۰ درصد دیگر از سهام این شرکت متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری است. مجموعه مدیریتی شرکت فولاد اکسین با تکیه بر دانش و تخصص کارشناسان خود سعی دارد تا پایان سال جاری رکورد تاریخی تولید ورق‌های فولادی را محقق کند.

به گفته مدیر عامل فولاد اکسین استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود سازمان به عنوان یکی از اولویت‌های این شرکت هدف‌گذاری شده است و این شرکت نه ‌تنها بنا دارد که در شرکت تحول ایجاد کند بلکه به دنبال ایجاد تحول در ساختار اقتصاد کشور به ویژه استان خوزستان است.

“علی محمدی” با گذشت هفت ماه از سکانداری فولاد اکسین از شکستن رکورد بیشترین میزان تولید و عبور از مرز ۴٠٠ هزار تن طی نیمه اول سال، به‌رغم محدودیت مصرف انرژی خبر می‌دهد و این مهم را حاصل تلاش و کار جهادی کارکنان فولاد اکسین براساس شعار سال می‌داند.

محمدی با حضور در دفتر خبرگزاری ایرنا خوزستان رشد تولید، مهار تورم، اشتغالزایی و خودکفایی در زمینه تامین نیازهای کشور را از جمله تکالیف شرکت فولاد اکسین برمی‌شمارد که برنامه‌ریزی دقیقی برای به ثمر نشستن این اهداف در شرکت انجام شده است.

به گفته وی صنعت فولاد به عنوان صنعت مادر از جمله مولفه‌های قدرت در دنیا به شمار می‌رود که صنایع مختلفی همچون خودروسازی، کشتی‌سازی، لوازم خانگی، ساختمان‌سازی و … به آن وابسته هستند.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان با اشاره به اینکه فولاد اکسین تامین‌کننده ورق‌های عریض در کشور و خاورمیانه است توضیح داد: ورق‌های تولید شده علاوه بر تامین نیازهای داخلی، به کشورهای حوزه خاورمیانه، اروپا و آفریقا نیز صادر می‌شوند.

روسیه و کره جنوبی رقبای اصلی فولاد اکسین خوزستان

وی روسیه و کره‌ جنوبی را از جمله رقبای شرکت عنوان کرد و گفت: در مجموع هشت کشور در جهان ورق‌های عریض را تولید می‌کنند که نام شرکت فولاد اکسین خوزستان نیز در میان آن‌ها است.

محمدی بر تقویت فولاد اکسین به عنوان یکی از صنایع استراتژیک کشور که می‌تواند از طریق صادرات ارزآوری خوبی برای کشور داشته باشد تاکید کرد.

۹۵ درصد رشد سودآوری

وی در ادامه توضیح داد: شرکت فولاد اکسین به رغم اعمال محدودیت‌های در حوزه انرژی در ۶ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته با تولید ۴۰۰ هزار تن محصول، ۹۵ درصد رشد سودآوری را به ثبت رسانده است.

اعلام آمادگی شرکت فولاد اکسین برای تیم‌داری در لیگ دسته اول فوتبال کشور

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان در بخش دیگری از این گفت‌وگو از اعلان آمادگی این شرکت برای تیمداری در مسابقات لیگ دسته اول فوتبال کشور خبر داد و افزود: در صورتی که امکان واگذاری امتیاز یکی از تیم های محلی استان به فولاد اکسین فراهم شود؛ با قوت هر چه تمام در رقابت‌های لیگ یک حاضر خواهیم شد.

محمدی افزود: این شرکت همواره دیدگاه ورزشی داشته و علاوه بر فعالیت در برخی از رشته‌ها، آمادگی خود را برای تیمداری در لیگ دسته اول فوتبال کشور نیز به اداره کل ورزش و جوانان استان اعلام کرده است.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین گفت: در صورتی که با این موضوع موافقت شود بی‌شک اتفاق خوبی در فوتبال استان رقم خواهد خورد. هدف شرکت کمک به ورزش استان به ویژه رشته فوتبال است تا از این طریق نشاط و شادابی در بین جوانان برقرار شود.

وی افزود: باتوجه به علاقه‌مندی جوانان استان به رشته فوتبال و همکاری سهمامداران، حضور چنین تیمی از فولاد اکسین در مسابقات لیگ یک باعث شکوفایی استعدادهای استان خواهد شد.

تبدیل وضعیت ایثارگران و افزایش امنیت شغلی کارکنان

وی در بخش دیگر سخنان خود به اقدامات حوزه نیرو انسانی اشاره کرد و گفت: همه کارگران مشمول قانون ایثارگری در شرکت فولاد اکسین تبدیل وضعیت شدند. همچنین برنامه‌ریزی شده تا قراردادهای مختلف شرکت (در حدود ۶ نوع قرارداد) ساماندهی شوند و امنیت شغلی کارکنان بیشتر از قبل تامین شود.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان افزود: در حوزه معیشت کارکنان نیز طی تفاهمنامه‌ای با وزارت مسکن و شهرسازی طرحی برای تامین مسکن آغاز شده تا دغدغه کارکنان در این حوزه برطرف شود. همچنین با موافقت سهامداران حق بدی آب و هوا در فیش‌های حقوقی پرسنل اعمال شده است.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان به اجرایی شدن ۱۰۰درصدی تعهدات ارزی شرکت اشاره کرد و گفت: با توجه به وجود شرایط تحریمی باید در راستای سیاست‌های دولت و ثبت ارز در سامانه بانک مرکزی اقدام شود.

وی توضیح داد: شرکت فولاد اکسین براساس دستورالعمل‌ها حرکت می‌کند و باید همه دست به دست هم دهیم تا از مشکلات عبور کنیم

فولاد اکسین هماهنگ با بورس کالا

محمدی در ادامه بیان کرد: ما هماهنگ با بورس کالا محصولات را عرضه می‌کنیم و براساس میزان، مقدار و شرایطی که بورس کالا به ما اعلام کند عرضه در بورس انجام می‌شود. همه تلاش ما این است با بورس کالا هاهنگ باشیم اما نمی‌خواهیم قیمت‌ کالاها به گونه‌ای باشد که فشاری به مردم وارد شود سعی می‌کنیم.

تامین نیازها از درون استان

وی گفت: تامین تجهیزات و نیازهای فولاد اکسین از درون استان از اولویت‌های ما به شمار می‌رود همچنین حمایت و همکاری با صنایع کوچک، تولیدکنندگان و شرکت‌های دانش بنیان برای تولید قطعات و تجهیزات مورد توجه ما قرار داد.