رسانه فولاد سازان -مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان نمایشگاه سمپوزیوم را پل ارتباطی شرکت‌های فولادی جهت انتقال دانش و تجربیات صنعت فولاد عنوان کرد و گفت: در ۶ ماه ابتدایی سال جاری هم‌زمان با عبور از مرز تولید ۴٠٠ هزار تن ورق فولادی، میزان درآمد شرکت ۵۶ درصد افزایش یافت.
به گزارش رسانه فولاد سازان و به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد اکسین خوزستان، علی محمدی در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی فولاد ایران (سمپوزیوم ۱۴۰۲)، بیان کرد: حضور در نمایشگاه‌های تخصصی به ویژه سمپوزیوم، به شرکت‌های فولادی فرصتی برای ارتباط با مشتریان، صنعتگران، پژوهشگران و فعالان حوزه صنعت فولاد و همچنین معرفی محصولات و خدمات خود، ایجاد ارتباط با شرکت‌های دیگر و بهبود روابط تجاری می‌دهد.

وی افزود: نمایشگاه‌های تخصصی، نقش مهمی در ارائه دستاوردهای علمی و فنی شرکت‌ها و ایجاد پل ارتباطی میان تولیدکنندگان صنعت فولاد جهت آشنایی و تبادل دانش و تجربیات صنایع فولادی دارد.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان ادامه داد: صنعت فولاد در بسیاری از شاخص‌های اقتصادی و اجتماعی، نقش اساسی دارد؛ بنابراین حضور در نمایشگاه‌های صنعت فولاد امری ضروری است.

محمدی با بیان اینکه در شرکت فولاد اکسین خوزستان، رکورد تولید ۶ ماه ابتدایی سال شکسته شد، عنوان کرد: در نیمه اول امسال، با همت و کار جهادی کارکنان، تغییر رویکرد فروش شرکت از کارمزدی به مالکیتی و تغییر سبد محصولات از ورق‌های ساختمانی به ورق‌های «API» با ارزش افزوده بالاتر، تولید ورق‌های فولادی از ۴٠٠ هزار تن عبور کرد.

وی تصریح کرد: درآمد شرکت در ۶ ماه ابتدایی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۵۶ درصد افزایش یافت و به ۸۳ هزار میلیارد ریال رسید.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان مطرح کرد: میزان سوددهی شرکت در ۶ ماهه ابتدایی سال جاری به ۲۷ هزار میلیارد ریال رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۲ هزار میلیارد ریال رشد داشته است.

محمدی، عملکرد فولاد اکسین خوزستان در حوزه رشد تولید و افزایش درآمد حاصل از فروش را قابل‌قبول توصیف کرد و گفت: مجموعه فولاد اکسین خوزستان با تکیه بر دانش و تخصص کارشناسان خود سعی دارد تا پایان سال جاری، رکورد تاریخی تولید ورق‌های فولادی را محقق کند.

وی، یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های صنایع فولادی در کشور را بحث تامین مواد اولیه دانست و تاکید کرد: افزایش تولید سنگ‌آهن و استخراج آن به‌ عنوان خوراک اولیه محصولات فولادی، از مهم‌ترین چالش‌های صنعت فولاد کشور است که باید مدنظر قرار بگیرد.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان اظهار داشت: کشور ما با دارا بودن مواد اولیه تولید فولاد از جمله منابع غنی سنگ‌‌آهن، گاز و توانایی تولید برق، بازار مصرف و نیروی کار می‌تواند با سرمایه‌گذاری در صنعت مادری همچون فولاد بستر را برای توسعه اقتصادی ایجاد کند و با حضور در بازارهای صادراتی در صورت تولید محصولات متنوع و استاندارد با قیمت رقابتی از مزایای صنعت فولاد بهره‌مند شود.

محمدی خاطرنشان کرد: کیفیت بسیاری از محصولات تولیدی صنایع فولادی کشور بالاتر از استاندارد جهانی است؛ بر همین اساس توان رقابتی ما در بازار جهانی بالاست و می‌توان با سرمایه‌گذاری در فولاد و رفع چالش‌ها و محدودیت‌های مصرف انرژی ویژه صنایع ضمن رونق تولید، رشد اقتصادی را نیز ایجاد کرد.

وی در ادامه به برنامه های توسعه‌ای شرکت اشاره کرد و گفت: امسال از نظر تعداد، تنوع، حجم و وسعت پروژه‌ها، پرکارترین سال شرکت فولاد اکسین خوزستان از زمان تاسیس تاکنون خواهد بود؛ چراکه برنامه‌ریزی، اجرا و بهره‌برداری از پروژه‌ها به‌ ویژه در نیمه اول سال ۱۴٠۲ نسبت به سال‌های گذشته شتاب بیشتری گرفته است.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان اذعان داشت: علاوه بر افزایش پروژه‌های توسعه‌ای در کنار پروژه های استراتژیک شرکت، در نیمه اول امسال، چهار پروژه بزرگ به بهره‌برداری رسید و سه پروژه دیگر نیز هم‌اکنون در حال اجرا هستند.

محمدی در پایان یادآور شد: امسال از نظر تعداد، تنوع، مهندسی، تامین منابع مالی، اهمیت اجرا و حجم و وسعت پروژه‌ها، پرکارترین سال واحد اجرای پروژه‌های شرکت فولاد اکسین خوزستان از زمان تاسیس تاکنون بوده است.

  • منبع خبر : فلزات آنلاین