فولادسازان-پروژه زمزم ۳ که بزرگ‌ترین مگامدول آهن اسفنجی کشور محسوب می‌شود، با ظرفیت تولید تا دو میلیون تن به روزهای بهره‌برداری نزدیک شده است.

پروژه زمزم ۳ که بزرگ‌ترین مگامدول آهن اسفنجی کشور محسوب می‌شود، با ظرفیت تولید تا دو میلیون تن به روزهای بهره‌برداری نزدیک شده است.

به گزارش رسانه خبری و تحلیلی «فولادسازان » و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، اجرای این طرح در گام چهارم توسعه شرکت فولاد خوزستان تعریف شده است که راه‌اندازی آن نیاز شرکت به خرید آهن اسفنجی در تولید شمش فولاد را برطرف می‌کند. در گام چهارم توسعه شرکت فولاد خوزستان، ۳۲۵ پروژه به ارزش ۴۰ همت تعریف شده که مهم‌ترین آن‌ها زمزم ۳ است؛ طبق گفته امین ابراهیمی، مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان با توجه به تغییراتی که در تکنولوژی و در المان‌های پروژه توسط دانش‌بنیان‌ها انجام شده، این طرح به یک سوپر مگامدول تبدیل شده است.

سرمایه‌گذاری طرح به حدود ۱۵۰ میلیون یورو می‌رسد و با توجه به اینکه مراحل پایانی ساخت را پشت سر گذاشته، در انتظار راه‌اندازی طی ماه‌های آتی است.

این شرکت طبق برنامه‌ای که ارائه کرده، قرار است در سال ۱۴۱۰ به ظرفیت ۱۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تنی یا به عبارتی به سهم ۲۵ درصدی بازار دست یابد؛ در این میان قرار است دستیابی به ظرفیت تولید ۶ میلیون تنی تا ۱۴۰۴تحقق یابد و در گام‌های بعدی تا سال ۱۴۱۰ ظرفیت ۱۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تن عملی شود.

شرکت فولاد خوزستان از ابتدای فروردین ماه تا انتهای آذر ماه سال جاری، بیش از سه میلیون تن محصول شامل شمش فولادی، تختال، آهن اسفنجی و گندله به بازارهای داخلی و جهانی عرضه کرده که ۵.۲ درصد بیش از مدت مشابه سال گذشته است. از این رقم دو میلیون و ۳۰۰ هزار تن در بازار داخلی عرضه شده که ۲۴ درصد بیش از عملکرد مدت مشابه سال قبل بوده است؛ میزان شمش عرضه شده توسط این شرکت به عنوان بزرگ‌ترین تامین‌ کننده شمش فولادی بازار داخل تا پایان فصل سوم سال جاری به یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن رسید که ۱۴ درصد بیش از عملکرد ۹ ماه سال گذشته بود. ضمن اینکه افزون بر یک میلیون تن از شمش تولیدی این شرکت در بورس کالا عرضه شده است.

درآمد فروش محصولات شرکت فولاد خوزستان از ابتدای فروردین ماه تا انتهای آذر ماه ۱۴۰۲، بیش از مجموع درآمدهای سال گذشته بوده است؛ طی این مدت درآمد فروش محصولات ۵۳ هزار و ۸۹۰ میلیارد تومان بوده است که جهش ۴۷ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد.

انتهای پیام//