فولادسازان-مهندس علی محمدی مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان با اعلام این خبر در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: با تلاش و همت جهادگران شرکت فولاد اکسین خوزستان، برای نخستین بار از زمان راه اندازی خط تولید، پمپ سوم مجموعه پوسته زدا راه اندازی و مجموعه کامل پوسته زدای خط تولید در مدار قرار گرفت.

 

وی افزود: پوسته برداری از روی اسلب و ورق های تولیدی، وظیفه مجموعه پوسته زدا (Descaling) در خط تولید می باشد که به وسیله فشار آب با قدرت ۲۵۰ بار و دبی ۲۸۰ متر مکعب توسط سه پمپ سانتریفیوژ ۸ مرحله ای با سرعت کاری ۴۵۰۰ دور بر دقیقه انجام می شود. محمدی خاطرنشان کرد: پیش از این دو پمپ مجموعه پوسته زدای شرکت فولاد اکسین، ساخت شرکت KSB آلمان بودند که دارای تکنولوژی خاص به خود هستند و پس از اعمال تحریم های ظالمانه علیه کشورمان، این شرکت همکاری خود را با فولاد اکسین قطع کرده بود.

وی بیان داشت: باتوجه به اهمیت این پمپ ها در فرآیند خط تولید، واحد نگهداری و تعمیرات شرکت فولاد اکسین، ساخت این دستگاه و قطعات آن را در دستور کار خود قرار دادند که خوشبختانه متخصصان این شرکت با دانش داخلی، موفق به بومی سازی ساخت این پمپ ها شدند. مدیرعامل شرکت فولاد اکسین تصریح کرد: راه اندازی پمپ ها و مجموعه کامل پوسته زدا در خط تولید شرکت فولاد اکسین خوزستان تاثیر بسزایی در فرایند تولید خواهد داشت و این موفقیت بار دیگر اهمیت اعتماد به متخصصان داخلی را نشان داد.