محدودیت های برقی منجر به عدم تحقق بودجه سالیانه و کاهش تناژ تولید و ارسال ورق‌های مورد نیاز اجرای پروژه‌های ملی خواهد شد.

علی محمدی مدیر عامل شرکت فولاد اکسین در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی در خصوص محدودیت های برقی در فصل تابستان و اثرات آن بر تولید ورق های فولادی گفت: شرکت فولاد اکسین خوزستان در راستای نیاز صنایع عظیم کشور بمنظور تولید انواع ورق های فولادی با استحکام بالا تا عرض چهار و نیم متر جهت مصارف گوناگون مانند لوله های انتقال نفت و گاز با قطر بالا، مخازن تحت فشار و ذخیره میعانات نفت، گاز و پتروشیمی، دیگهای بخار صنعتی و نیروگاهی، صنایع کشتی سازی و سازه های خاص ساختمانی با خواص مکانیکی متنوع در سال ۱۳۸۸ به بهره برداری رسید.

وی خاطر نشان کرد: در همین راستا از سال های گذشته تا کنون این شرکت با تولید انبوه ورق های فولادی API علاوه بر تحقق رسالت خود و بی نیازی کشور به این محصولات توانسته نقش مهمی را در اجرای پروژه‌های ملی ایفا کند.

مهندس محمدی افزود: از آنجاییکه فولاد اکسین خوزستان جزو ده شرکت برتر تولیدات ورق های فولادی خاص در جهان می باشد و محصولات تولیدی این شرکت محصولات خاص در حوزه نفت و گاز می باشد و اجرای پروژه‌های این صنعت در چرخه اقتصاد کشور جایگاه ویژه ای دارد، لذا می بایست تولید و ارسال ورق های مورد نیاز این صنایع در زمان مقرر انجام شود تا خللی در روند پروژه‌های ملی ایجاد نگردد.

مدیر عامل شرکت فولاد اکسین خوزستان افزود: این شرکت بواسطه تولیدات خود نقش مهمی را در مقابله با تحریم ها ظالمانه داشته و به عنوان خط مقدم در صنعت فولاد کشور، نیاز بسیاری از صنایع از جمله نفت و گاز را برطرف کرده است.

علی محمدی در ادامه تاکید کرد: حال با توجه به محدودیت‌های برقی کلیه تلاش ها و خدمات ارائه شده توسط این مجموعه تحت شعاع قرار گرفته و علیرغم اینکه میزان برق مورد نیاز این مجموعه ۱۳ مگاوات بوده، این محدودیت ها بدون در نظر گرفتن مواردی نظیر استراتژیک بودن محصولات تولیدی و تعهدات انجام پروژه‌های ملی، پیوستگی خط تولید این شرکت را به شدت تحت شعاع قرار داده است.

وی در ادامه یادآور شد: مصرف برق فولاد اکسین فقط ۱۳ مگاوات بوده که در مقایسه با مصارف سایر شرکت‌های فولادی قابل مقایسه نمی باشد، همچنین دیگر شرکت‌های فولادی از خطوط تولید بسیار زیادی بهره برداری می نمایند و با توقف یک یا چند بخش هیچ گونه خللی در روند این شرکت‌ها ایجاد نمی گردد، که در مقایسه با فولاد اکسین خوزستان که یک محصول خاص تولید می کند منجر به توقف کامل خط تولید این شرکت می گردد.

مدیر عامل شرکت فولاد اکسین خوزستان بیان کرد: با توجه به اینکه محصول تولیدی این شرکت از صنایع میان دستی بوده، توقف خط تولید منجر به مشکلاتی در شرکت های پایین دستی و توقف سایر پروژه‌ها خواهد شد.

وی در پایان تاکید کرد: با توجه به اینکه بخشی از سهام این شرکت (۶۰درصد) متعلق به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشور بوده و ذینفعان اصلی این وزارت جامعه بازنشستگان عزیز می باشد، کاهش تناژ تولید و عدم تحقق بودجه سالیانه موجب ضرر و زیان بسیار زیاد بازنشستگان و سهامداران خواهد شد و از سوی دیگر با توجه به شرایط بسیار سخت اقتصادی و کاهش درآمد پرسنل موجب سخت تر شدن شرایط اقتصادی و معیشتی کارگران عزیز و همچنین وارد آمدن فشار های روحی و روانی شدید کلیه پرسنل شاغل خواهد گردید.