رسانه فولاد سازان -مدیر امور معدن مجتمع مس سرچشمه رفسنجان گفت: در سه‌ماه نخست سال ۱۴۰۲ در سایه الطاف الهی و تدابیر مدیریت ارشد شرکت ملی صنایع مس ایران، مدیریت و معاونت تولید مجتمع و امورهای پشتیبانی و پیمانکاران در سال مهار تورم و رشد تولید، موفق به ثبت رکورد جدید تولید سولفور، اکسید و باطله در معدن مس سرچشمه شدیم.

محمدسجاد جعفری در تشریح آمار عملکرد تولید سه‌ماهه نخست امسال و رکوردهای تولیدی و مقایسه آن با سه‌ماهه نخست ۱۴۰۱ اظهار کرد: در بهار امسال مجموعه سولفور ارسالی به کارخانجات فرآوری به میزان ۸ میلیون و ۲۶۶ هزار و ۷۹۵ تن با عیار ۶۱ صدم بوده و نیز یک‌میلیون و ۲۶۹هزار و ۳۷۵ تن اکسید با عیار ۲۸۲هزارم از معدن مس سرچشمه ارسال شد.

وی در حوزه تولید باطله هم گفت: در این مدت به میزان ۲۲ میلیون و ۹۲۲هزار و ۱۷۰ تن باطله داشتیم و مجموع کل استخراج هم در این بازه زمانی ۳۲ میلیون و ۴۵هزار و ۳۴۰ تن بود که ۲۳.۴ درصد رشد بالاتر از برنامه پیش‌بینی تولید را شاهدیم.

جعفری بیان کرد: نسبت به مدت مشابه در سه‌ماهه سال قبل این تولیدات ۵۰ درصد رشد داشته که از همه همکاران در همه ارکان مجموعه قدردانی می‌کنم.

مدیر امور معدن مجتمع مس سرچشمه رفسنجان افزود: در مجموع تولید سه‌ماهه جاری نسبت به برنامه پیش‌بینی تولید به میزان ۳۲ میلیون و ۴۵۹هزار و ۳۴۰ تن بود که با رشد ۲۳.۶ درصد روبه‌رو بوده‌ایم و این عملکرد نشانگر خودباوری، انسجام، یکپارچکی و استفاده از توانایی‌ها و بهره‌گیری از استانداردهای مدیریتی است.