مدیر تولید شرکت لوله سازی اهواز با اشاره به تولید بیش از ۴۸ کیلومتر لوله در آذرماه سال جاری در کارخانه ERW این شرکت در عین حال از شکست رکورد تولید روزانه ۳۸۶ شاخه به متراژ بیش از ۴/۵ کیلومتر در این کارخانه خبر داد.

کوروش غفاری در گفت و گو با روابط عمومی شرکت لوله سازی اهواز اظهار داشت: در بخش ساخت، کارخانجات SAW ، ERW و اسپیرال از ابتدای سال تا روز دهم دی، در مجموع ۱۱۲ هزار تن لوله تولید کردند که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۵۵ درصد رشد مواجه بوده است.

وی افزود: در بخش پوشش نیز در این مدت، ۷۷۶ متر مربع کار پوشش کاری انجام دادیم که این میزان نسبت به مقدار پوشش مدت مشابه سال گذشته ۸۸ درصد رشد دارد.

غفاری گفت: در کارخانه شماره‌ ۳ ( ERW) ، ۴۸ هزار متر لوله تولید کردیم که در نوع خود در چند سال گذشته بی نظیر بود و رکود تولید ماهانه خود را شکست.

وی افزود: در روز نهم ماه جاری، ۳۸۶ شاخه لوله و بیش از ۴۵۰۰ متر لوله در یک شیفت کاری تولید شد که این رقم در ۵ سال گذشته بی سابقه بوده است و رکورد دستکم ۵ سال گذشته را با این رقم شکست که جای تقدیر اساسی از نیروهای این کارخانه دارد.

وی با بیان این که پیش بینی می شود تا پایان سال شاهد رکوردزنی در کارخانه های ساخت و پوشش باشیم اضافه کرد: در کارخانه پوشش با وجود این که تولیدات ۵۶ اینچ سه لایه، ۴۲ اینچ اف.بی.ای و مجددا ۳۰ اینچ سه لایه و در پوشش کاری لوله های ۶۴ اینچ اسپیرال طرح واسکو و پوشش داخل این لوله ها در کارخانه پوشش داخل خواهیم داشت، بنابراین در کارخانه پوشش هم با این روند رشد و حتی بیشتر مواجه خواهیم بود.

غفاری گفت: رشد تولید ما در کارخانه های پوشش از ابتدای امسال تا کنون حدود ۸۸ درصد است که تمام تلاش خود را به کار می گیریم تا این روند را تا پایان سال حفظ کنیم.

وی افزود: در کارخانه های ساخت با رشد بالای ۵۵ درصدی تولید مواجهیم و تمام تلاش خود را داریم با اخذ پروژه های جدید روی خط تولید بردن این پروژه ها بتوانیم این روند را تا پایان سال حفظ کرده و حتی آن را افزایش دهیم.

غفاری از برنامه ریزی برای راه اندازی کارخانه پوشش داخل و تکمیل چرخه تولید و پوشش پروژه ۶۴ اینچ کارخانه اسپیرال- طرح واسکو -که بر اساس آن تولید لوله، پوشش بیرون و داخل آن مقرر است در شرکت لوله سازی انجام شود خبر داد و افزود: بنابراین کارخانه پوشش داخل را بعد از افزون بر ۸ سال مجددا احیا و راه اندازی می کنیم.