هدیه‌ نابی که جهادگران شرکت فولاد اکسین خوزستان ۴۸ ساعت قبل از سال تحویل ۱۴۰۳ رقم زدند در واپسین روزهای سال ۱۴۰۲، زمانی که همه مهیای سال جدید می‌شدند و در تکاپوی خرید سال نو بودند، کسانی در گوشه‌ای از شهر چشم‌انتظار و دل‌نگران به دیوارهای بلند زُل زده بودند و از حال و هوای […]

هدیه‌ نابی که جهادگران شرکت فولاد اکسین خوزستان ۴۸ ساعت قبل از سال تحویل ۱۴۰۳ رقم زدند

در واپسین روزهای سال ۱۴۰۲، زمانی که همه مهیای سال جدید می‌شدند و در تکاپوی خرید سال نو بودند، کسانی در گوشه‌ای از شهر چشم‌انتظار و دل‌نگران به دیوارهای بلند زُل زده بودند و از حال و هوای عید بی‌خبر. کسانی که به خاطر یک لحظه غفلت و یه ندونم‌کاری که بعدش هزاربار پشیمون شده بودند و راهی به عقب نداشتند.

 

اما این‌بار کارکنان شرکت فولاد اکسین، عید را به زندانیان معسر هدیه دادند و فرصتی فراهم‌ شد که یکبار دیگر گل خنده بر لبانی که انتظار مدت‌هاست شادی را از آنها دریغ کرده بود، نمايان شود.عیدی که دو سو داشت،یکسو مردانی از جنس کار، تلاش و تولید و سمت دیگر ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه استان خوزستان. پنجاه و یک زندانی معسری که به همت فولادی‌های اکسین، دیوارهای انتظار را کنار زدند. البته این همه‌ی ماجرا نبود و پانصد بسته‌ی معیشتی به خانواده زندانیان اهدا شد. فعالیتی شایسته در راستای عمل به مسولیت‌های اجتماعی که هیچ‌گاه از خاطرشان پاک نمی‌شود.

 

عملی خداپسندانه که ائمه‌اطهار هم بسیار سفارش کردند. از امام صادق (ع) نقل شده که برآوردن حاجت مومن نیازمند از هزار حج مقبول خدا بالاتر است؛ همچنین ایشان رفع حاجت یک مسلمان را از هفتاد طواف خانه خدا ارزشمندتر دانسته اند

نتیجه آزادسازی زندانی صرفاً به آزادی وی منجر نمی شود بلکه باعث می گردد خانواده فرد زندانی نیز برای ادامه زندگی جان دوباره ای بگیرد. عامل جهت‌بخشی رفتار انسان به سمت و سوی نیکوکاری، ایمان به خداست و آنچه که ارزش کار فرد را تجلی می بخشد نیت خالصانه و رضایت حق‌تعالی است.

 

امید که دیگر هیچ فردی به خاطر عسر و ناتوانی گرفتار نشود و حرکت خداپسندانه کارکنان فولاد اکسین به الگویی برای دیگر شرکت‌های فعال استان و کشور شود.

 

یادداشت: ابراهیم متین سیرت